Профілактика патологій щелепи та скроневого суглоба

Крім хвороби зубів та ясен стоматологи лікують патології щелепи та нижньощелепного суглоба. Важливо вчасно звертатися до спеціаліста, щоб встановити причини больового синдрому, набряку, запалення чи непропорційного положення щелепи.

Огляд та діагноз, який встановлює гнатолог

Відповідно до скарг пацієнта та наявних симптомів стоматолог спрямовує хворого до вузького фахівця. Опитування та клінічне обстеження гнатолог ортодонт розпочинає з візуального огляду, пальпації. Для точної діагностики іноді потрібні результати апаратних обстежень (комп’ютерної томографії, МРТ). Знімки дають можливість побачити проблему: наявність спайок, рідини, зміщення суглоба, запалення тощо.

Лікар встановлює причину захворювання, ставить діагноз та складає план терапії. Важливо дотримуватися порад спеціаліста, відвідувати прийоми за індивідуальним графіком. Потім ортодонт гнатолог дає рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною, корегувальними пристроями.

Що може нівелювати результати лікування

Якщо пацієнту було рекомендовано носити коригувальні конструкції (капи, оклюзійні шини, спліти), то знімати їх на тривалий час без дозволу лікаря не рекомендується. Це може призвести до повернення симптомів, до низької ефективності терапії. У перші дні людина відчуває деякий дискомфорт, але з часом він минає. Тривале лікування (від місяця до пів року) допомагає зняти біль, прибрати зайві звуки (клацання, хрускіт).

Що потрібно робити, щоб підтримати досягнуті результати

Якість життя після успішної терапії значно зростає, але пацієнту потрібно:

  • дотримуватися рекомендацій лікаря щодо контрольних візитів. Регулярні огляди допомагають стежити за станом проблемної ділянки, своєчасно виявляти ускладнення;
  • підтримувати гігієну порожнини рота, регулярно чистити зуби, використовувати зубну нитку, яка запобігає стоматологічним захворюванням;
  • уникати навантаження на щелепи (при появі бруксизму потрібно проконсультуватися з лікарем).

Додаткові вимоги

Не рекомендується їсти дуже тверді продукти (горіхи, деякі фрукти). Не варто гризти предмети або відкривати зубами флакон чи пляшку. На щелепну систему негативно впливають стресові стани, коли людина мимоволі стискає зуби. Також необхідно своєчасно відновлювати зубний ряд після видалення проблемних одиниць чи одного з зубів-антагоністів. Профілактичне відвідування стоматологічного кабінету має стати нормою.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.